Ortodonta Pruszków, ortodonta dziecięcy Pruszków

Oferujemy pomoc wszystkim Pacjentom z nieprawidłowościami i wadami zgryzu. Leczeniu ortodontycznemu może poddać się każdy bez względu na wiek. Proponujemy aparaty ruchome dla dzieci, a także dla pacjentów, u których nie ma możliwości, bądź konieczności zastosowania aparatu stałego. Dla pozostałych pacjentów oferujemy leczenie przy wykorzystaniu stałych aparatów ortodontycznych.

Stałe aparaty standardowe są znane już od wielu lat, jednakże wychodząc naprzeciw wymaganiom i wygodzie naszych pacjentów chcemy zachęcić Państwa do stosowania aparatów ortodontycznych nowej generacji, tzw. aparatów samoligaturujących.

Ortodonta dziecięcy Pruszków

Aparaty stałe samoligaturujące

Najbardziej zaawansowane technologicznie aparaty ortodontyczne, które dają wiele korzyści dla Pacjenta. Jedną z najważniejszych jest możliwość prostowania łuków bez usuwania zębów, ponieważ nie chodzi tylko o idealne ustawienie, ale też o utrzymanie efektu leczenia już po jego zakończeniu. W systemie bezligaturowym stosuje się specjalnie szerokie kształty łuków, by móc poszerzyć łuk zębowy, dzięki czemu robi się miejsce dla zębów spoza łuku. Rozszerzanie nie może jednak być większe, niż pozwala na to granica fizjologiczna wyznaczona przez budowę kości. To lekarz prowadzący decyduje na ile można rozszerzyć łuki i ewentualnie, jeśli to konieczne, podejmuje decyzję o usunięciu zęba.

>

Aparaty samoligaturujące mają także dodatkowe zalety, które przekonują pacjentów, aby zdecydowali się na leczenie właśnie tymi aparatami: skrócony czas leczenia, rzadsze wizyty kontrolne, dużo mniejszy, niż przy standardowych aparatach dyskomfort podczas noszenia aparatu, a także możliwość utrzymania lepszej higieny jamy ustnej.


Zobacz także:
Stomatologia – czytaj więcej
Ortodoncja – czytaj więcej
Zabiegi w znieczuleniu – czytaj więcej
Zabiegi w narkozie – czytaj więcej
Protetyka – czytaj więcej
Wybielanie zębów – czytaj więcej
Implanty, licówki – czytaj więcej