Oferta na zabieg higienizacji

Oferta na zabieg higienizacji

Serdecznie zapraszamy naszych stałych jak i nowych pacjentów na za zabieg – HIGIENIZACJI W DOSKONAŁEJ CENIE – OFERTA OD DNIA 31 marca br. > 220ZŁ ( skaling + piaskowanie).

Zabieg zalecany jest przede wszystkim osobom korzystającym z wyrobów tytoniowych, spożywających duże ilości kawy i herbaty, posiadaczom aparatów ortodontycznych oraz tzw. stłoczonych zębów. Najlepsze rezultaty przynosi wykonywanie piaskowania co najmniej raz na pół roku. Pacjent zyskuje wówczas pewność, że przy takiej częstotliwości ryzyko uszkodzenia szkliwa przez bakterie namnażające się na płytce na zębach oraz w miejscach, gdzie nie dociera szczoteczka i nitka dentystyczna, jest odpowiednio minimalizowane.

Higienizacja zębów jest to zabieg, który polega na usunięciu złogów miękkich i twardych. Higienizacja zębów usuwa płytkę bakteryjną, resztki pokarmowe, kamień nazębny, nieestetyczny osad, które są siedliskiem bakterii. Twardych złogów, które są obecne na powierzchni zębów nie jesteśmy wstanie samodzielnie usunąć poprzez szczotkowanie lub przy pomocy innych domowych metod. Dlatego wskazane jest wykonanie profesjonalnej higienizacji jamy ustnej przynajmniej raz na pół roku.
Zapobiegamy tym rozprzestrzenianiu się próchnicy i cieszymy się zdrowym oraz bielszym uśmiechem.

Na czym polega zabieg? Odpowiedź poniżej
Scaling

Scaling to ultradźwięki o odpowiednio dobranej częstotliwości, z ich pomocą kamień jest usuwany z zębów nie niszcząc ich zdrowych tkanek.
Piaskowanie

Piaskowanie przeprowadza się z użyciem piaskarki profilaktycznej. Ma ono na celu usunięcie drobniejszych złogów, tzw. osadu. Drobinki węglanu sodu łatwo docierają w przestrzenie międzyzębowe pozostawiając je czystymi bez ryzyka uszkodzenia zdrowego szkliwa.